Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: piątek, 29-05-2020, Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka

W tym roku pani pedagog, Katarzyna Kuliczkowska, we współpracy z panią Teresą Thomas przygotowała zajęcia na temat: „Ważne prawa wszystkich dzieci”, w czasie, których uczniowie zapoznali się z Konwencją Praw Dziecka. Dzieci omawiały prawa człowieka, oglądały filmiki oraz przygotowywały prace plastyczne. Organizatorki zajęć zwróciły po raz kolejny szczególną uwagę na to, że korzystając z praw, nie można ograniczać praw innych - kolegów, koleżanek i dorosłych.

W Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka zapisano najważniejsze prawa przysługujące wszystkim ludziom - niezależnie od płci, rasy, wyznania i korzeni kulturowych. To prawo do życia, wolności, bezpieczeństwa osobistego i nauki; prawo wolności myśli, sumienia i wyznania; prawo wolności opinii i jej wyrażania; prawo ubiegania się o azyl i korzystania z niego w razie prześladowania; zakaz zastraszania, torturowania i stosowania niewolnictwa; prawo do życia w godziwych warunkach materialnych.

Katarzyna Kuliczkowska

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców