Ikona WCAG
Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: wtorek, 13-11-2018, Imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Otwieramy ptasią stołówkę

Podstawowym problemem jest zły pokarm, jakim częstujemy ptaki. Dla sikorek (te najczęściej odwiedzają nasz karnik) najlepsze są nasiona roślin oleistych, ptaki te lubią słonecznik, ale warto go mieszać z innymi gatunkami: z prosem, pszenicą, owsem. Żeby w karmniku nie było tłoku, warto mieszankę nasion zatopić w słoninie czy łoju i powiesić też przy karmniku. Dobrym starym pomysłem jest po prostu wywieszenie kawałka słoniny, ale czystej, bez soli i przypraw.

Jeżeli ktoś karmi ptaki w danym miejscu, powinien systematycznie i konsekwentnie robić to przez całą zimę, szczególnie w mroźne dni, a nie robić to w zależności od samopoczucia. Uczniowie wykazali się ogromnym zainteresowaniem, zadawali mnóstwo pytań, na które uzyskali fachowych i wyczerpujących odpowiedzi.

Następnie mali przyrodnicy wyszli przed budynek szkoły, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie ptasiej stołówki. Dzieci zapełniły karmnik ptasimi przysmakami i wkrótce mogły zaobserwować pierwszych gości, gdyż ptaki od lat są przyzwyczajone, że w tym samym miejscu i o tej porze roku znajdą pożywienie.

Była to bardzo pouczająca lekcja dla małych przyrodników, która z pewnością zaowocuje w praktyce.

 

Opiekun koła

Róża Rimpler

 

 

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg laureatki.jpeg szkola1.jpeg szkola2.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Sołectwo Zagwiździe

logo_animowane.gif