Ikona WCAG
Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: czwartek, 19-10-2017, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Dla ucznia

  • Lektury na wakacje

    logoMale.png

    Drogi Uczniu, Droga Uczennico!

    Na tej stronie znajdziesz krótkie recenzje ciekawych i wartościowych książek, po które możesz sięgnąć w wolnej chwili. Są one dostepne w Bibliotece Publicznej w Starych Budkowicach. Do książek oznaczonych * są ułożone pytania. Można o nie poprosić nauczyciela języka polskiego, wysyłając list elektroniczny na aders chrzanikowa@op.pl. Odpowiadając na pytania, możesz uzyskać we wrześniu ocenę za dodatkową lekturę:-). Mam nadzieję, że polecone przeze mnie książki przyniosą Wam wiele wzruszeń i radości. 

    Joanna Chrzanowska

     

    zobacz więcej
    Data publikacji: 07-07-2016 07:39
  • Przyjaciele * Grzegorz Kasdepke, Mira Stanisławska-Meysztowicz

    przyjaciele.jpeg

    Co ciekawego może się wydarzyć na brudnym podwórku, otoczonym szarymi kamienicami? Na podwórku, na którym rośnie jedno rachityczne drzewko? Jeśli do tego dodać jeszcze porę roku – a akcja „Przyjaciół” zaczyna się w lutym… Co ciekawego może się wydarzyć? Z pozoru nic.

    zobacz więcej
    Data publikacji: 07-07-2016 08:01
  • Pojedynek* Andrzej Maleszka

    pojedynek.jpeg

    Przed nimi długie dni zaciętej walki z robotami - mutantami, wielka wyspa, wokół której pływają drapieżne ryby i wiele, wiele innych przygód. Czy przyjaciołom uda się wygrać walkę? Jakie niespodzianki na nich czekają w trakcie obozu? Czy im się spodoba? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w czwartej części „Magicznego Drzewa”.

    zobacz więcej
    Data publikacji: 09-07-2016 23:19
  • Sezon na zielone kasztany* Barbara Kosmowska

    sezon_na_zielone_kasztany.jpeg

    Czyta się je szybko, choć czasem przystaje na moment, by odetchnąć głęboko, bo tyle tu istotnych spraw, zmartwień, przeżyć. Napisane pięknym, przystępnym językiem dają nam nadzieję i wiarę w to, że dzisiejsza młodzież wcale nie jest taka zła i bezmyślna, jak sądzą niektórzy. Naprawdę polecam całym sercem.

    zobacz więcej
    Data publikacji: 10-07-2016 12:02
  • Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi * Rafał Kosik

    felix-net-i-nika-oraz-gang-niewidzialnych-ludzi-b-iext34499980.jpeg

    Chociaż powieść wcale nie opowiada o magii, to nie brak w niej niezwykłych zjawisk. Bohaterowie przedstawieni są ciekawie, akcja toczy się szybko i wciąga. 

    zobacz więcej
    Data publikacji: 07-07-2016 08:15
  • Kiedy zegar wybije dziesiątą* Agnieszka Błotnicka

    zegar.jpeg

    Wydawałoby się, że spokojny Kazimierz nie jest w stanie wypełnić swoimi urokami czasu nastolatkom, a tu nagle jakieś pościgi, śledztwa, dodatkowo zatarg z miejscowymi sportowcami i wyścig o honor, no i Ula! Kim jest Ula? Kto zwyciężył w wyścigu? Czy chłopcom udało się w końcu wykryć prawdziwych przestępców? Co się miało wydarzyć o godzinie dziesiątej? Tego dowiecie się tylko z kart powieści.

    zobacz więcej
    Data publikacji: 07-07-2016 16:28
  • Klasa pani Czajki* Małgorzata Karolina Piekarska

    czajka.jpeg

    Lektura dla szóstoklasistów!

    Nie powinien więc dziwić sukces, jaki stał się udziałem tej powieści. Wznowienia, tłumaczenie na ukraiński, audiobook, trafienie na listę lektur pewnych szkół czy do podręczników. „Klasa…” znalazła się nawet na liście bestsellerów dla dzieci i młodzieży „Wprost”, jako jedyna polska książka.

    zobacz więcej
    Data publikacji: 07-07-2016 14:49
  • Najwyższa góra świata* Anna Onichimowska

    najwyzsza-gora-swiata-b-iext37671106.jpeg

    Wszystkie te opowiadania są niezwykle wzruszające. Nawet teraz, kiedy odtwarzam w pamięci kolejne wątki, mam łzy w oczach. Ta książka to nie bajka. Wszystkie sytuacje mogły zdarzyć się naprawdę. Ale czy życie jest bajką? Dzieci niejednokrotnie muszą zmierzyć się ze światem dorosłych. Szybciej dojrzeć i zrozumieć sprawy, z których do tej pory nie zdawały sobie sprawy.

    zobacz więcej
    Data publikacji: 09-07-2016 22:39
  • Eliksir przygód* Beata Ostrowicka

    eliksir-przygod-2013-1.jpeg

    Pełna napięcia akcja sprawiła dużo przyjemności podczas czytania. Przeplatające się wydarzenia z różnych epok oraz zaskakujące zakończenie powodują niesamowite wyobrażenia, a zabawne wypowiedzenia potrafią rozśmieszyć największego ponuraka.

    zobacz więcej
    Data publikacji: 09-07-2016 22:13
  • Nie ma nudnych dni* Renata Piątkowska

    nudna dni.jpeg

    Bohaterem jest trzecioklasista, ale książka bawi wszystkich, młodszych, starszych i zupełnie starych! Książkę wpisano na „Złotą listę“ książek polecanych przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom, nominowano do nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego (2006).

    zobacz więcej
    Data publikacji: 10-07-2016 12:29
1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg laureatki.jpeg szkola1.jpeg szkola2.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Sołectwo Zagwiździe

logo_animowane.gif