Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: sobota, 18-01-2020, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Dla ucznia

 • Lista lektur dodatkowych

  Drogi Uczniu,

  kiedy wybierzesz lekturę dodatkową, poinformuj mnie i tym. Ustalimy termin i sposób, w jaki zostanie sprawdzona znajomość treści lektury. Zapraszam Cię na pogawędkę o książkach, jeśli masz kłopot z wyborem książki. Na pewno razem coś znajdziemy. 

  Baw się dobrze!

  zobacz więcej
  Data publikacji: 05-02-2018 06:10
 • Przyjaciele * Grzegorz Kasdepke, Mira Stanisławska-Meysztowicz

  przyjaciele.jpeg

  Co ciekawego może się wydarzyć na brudnym podwórku, otoczonym szarymi kamienicami? Na podwórku, na którym rośnie jedno rachityczne drzewko? Jeśli do tego dodać jeszcze porę roku – a akcja „Przyjaciół” zaczyna się w lutym… Co ciekawego może się wydarzyć? Z pozoru nic.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 07-07-2016 08:01
 • Pojedynek* Andrzej Maleszka

  pojedynek.jpeg

  Przed nimi długie dni zaciętej walki z robotami - mutantami, wielka wyspa, wokół której pływają drapieżne ryby i wiele, wiele innych przygód. Czy przyjaciołom uda się wygrać walkę? Jakie niespodzianki na nich czekają w trakcie obozu? Czy im się spodoba? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w czwartej części „Magicznego Drzewa”.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 09-07-2016 23:19
 • Sezon na zielone kasztany* Barbara Kosmowska

  sezon_na_zielone_kasztany.jpeg

  Czyta się je szybko, choć czasem przystaje na moment, by odetchnąć głęboko, bo tyle tu istotnych spraw, zmartwień, przeżyć. Napisane pięknym, przystępnym językiem dają nam nadzieję i wiarę w to, że dzisiejsza młodzież wcale nie jest taka zła i bezmyślna, jak sądzą niektórzy. Naprawdę polecam całym sercem.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 10-07-2016 12:02
 • Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi * Rafał Kosik

  felix-net-i-nika-oraz-gang-niewidzialnych-ludzi-b-iext34499980.jpeg

  Chociaż powieść wcale nie opowiada o magii, to nie brak w niej niezwykłych zjawisk. Bohaterowie przedstawieni są ciekawie, akcja toczy się szybko i wciąga. 

  zobacz więcej
  Data publikacji: 07-07-2016 08:15
 • Kiedy zegar wybije dziesiątą* Agnieszka Błotnicka

  zegar.jpeg

  Wydawałoby się, że spokojny Kazimierz nie jest w stanie wypełnić swoimi urokami czasu nastolatkom, a tu nagle jakieś pościgi, śledztwa, dodatkowo zatarg z miejscowymi sportowcami i wyścig o honor, no i Ula! Kim jest Ula? Kto zwyciężył w wyścigu? Czy chłopcom udało się w końcu wykryć prawdziwych przestępców? Co się miało wydarzyć o godzinie dziesiątej? Tego dowiecie się tylko z kart powieści.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 07-07-2016 16:28
 • Klasa pani Czajki* Małgorzata Karolina Piekarska

  czajka.jpeg

  Lektura dla szóstoklasistów!

  Nie powinien więc dziwić sukces, jaki stał się udziałem tej powieści. Wznowienia, tłumaczenie na ukraiński, audiobook, trafienie na listę lektur pewnych szkół czy do podręczników. „Klasa…” znalazła się nawet na liście bestsellerów dla dzieci i młodzieży „Wprost”, jako jedyna polska książka.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 07-07-2016 14:49
 • Najwyższa góra świata* Anna Onichimowska

  najwyzsza-gora-swiata-b-iext37671106.jpeg

  Wszystkie te opowiadania są niezwykle wzruszające. Nawet teraz, kiedy odtwarzam w pamięci kolejne wątki, mam łzy w oczach. Ta książka to nie bajka. Wszystkie sytuacje mogły zdarzyć się naprawdę. Ale czy życie jest bajką? Dzieci niejednokrotnie muszą zmierzyć się ze światem dorosłych. Szybciej dojrzeć i zrozumieć sprawy, z których do tej pory nie zdawały sobie sprawy.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 09-07-2016 22:39
 • Eliksir przygód* Beata Ostrowicka

  eliksir-przygod-2013-1.jpeg

  Pełna napięcia akcja sprawiła dużo przyjemności podczas czytania. Przeplatające się wydarzenia z różnych epok oraz zaskakujące zakończenie powodują niesamowite wyobrażenia, a zabawne wypowiedzenia potrafią rozśmieszyć największego ponuraka.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 09-07-2016 22:13
 • Nie ma nudnych dni* Renata Piątkowska

  nudna dni.jpeg

  Bohaterem jest trzecioklasista, ale książka bawi wszystkich, młodszych, starszych i zupełnie starych! Książkę wpisano na „Złotą listę“ książek polecanych przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom, nominowano do nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego (2006).

  zobacz więcej
  Data publikacji: 10-07-2016 12:29
1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców