Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: poniedziałek, 26-09-2022, Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

OGŁOSZENIA

 • Konsultacje publiczne dotyczące Programu dla szkół

  Komisja Europejska uruchomiła w maju b.r. konsultacje publiczne dotyczące Programu dla szkół (mleko, warzywa i owoce dla uczniów klas 1-5) otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób i instytucji, w tym rodziców i szkół, w ramach których można wyrazić swoją opinię na temat realizowanego programu. Zapraszamy rodziców naszych uczniów do udziału w konsultacjach, szczegóły w rozwinięciu strony. 

  zobacz więcej
  Data publikacji: 11-05-2022 10:01
 • POMOC DLA UKRAINY

  PDFlist Solidarni z Ukrainą.pdf (435,29KB)  Ukraina1.jpeg

  https://www.storyjumper.com/book/read/126877082/621e89a83d9a9?fbclid=IwAR0BrJKKaGTFQsgkZiLUHgR5HcVIULNaS2NswjM3xe70ON1dYEOtUj3x-jU

   

  Włączyliśmy się w zbiórkę, pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej. Nasi uczniowie zebrali

  1 873,85 złotych i 10,00 euro. Pieniądze ze zbiórki zostały przekazane na konto fundacji. 

   

   

  Jesteśmy solidarni.jpeg

  grafika - drukasy.pl

   

  zobacz więcej
  Data publikacji: 28-02-2022 16:34
 • Regulamin funkcjonowania szkoły w czasie epidemii - aktualizacja

  W związku z opublikowaniem w dniu 04.04.22 nowych wytycznych zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego MEiN , MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych zaktualizowano Regulamin funkcjonowania Publicznej Szkoły Podstawowej w Starych Budkowicach w czasie epidemii. Zaktualizowana wersja regulaminu znajduje się w rozwinięciu strony. 

  zobacz więcej
  Data publikacji: 07-04-2022 09:08
 • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2022

  W rozwinięciu strony znajdują się informacje dla Uczniów i Rodziców klasy 8. 

  zobacz więcej
  Data publikacji: 07-04-2022 09:03
 • BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW W DRODZE DO I ZE SZKOŁY

  Z nastaniem cieplejszych okresów w roku szkolnym nasi uczniowie, zwłaszcza ci czekający na autobus, często proszą nauczycieli o zgodę na powrót do domu pieszo. Kodeks drogowy tego nie wyklucza, jednak trzeba pamiętać o tym, że:

   

  ·        Od dnia 7 urodzin dziecko może w pełni samodzielnie poruszać się po drogach pieszo. Może także jeździć swoim rowerem, jednak wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

   

  ·        Samodzielna podróż do szkoły rowerem możliwa jest dopiero, gdy dziecko ukończy 10 lat i zdobędzie kartę rowerową.

   

  Dzieci, które korzystają z dowozów organizowanych przez Gminę Murów pozostają pod opieką szkoły do momentu wejścia do autobusu. Dlatego nie ma możliwości, by dziecko po lekcjach wychodziło ze szkoły, a następnie pojawiało się na przystanku autobusowym, by dotrzeć do domu. W autobusie nadzór nad dziećmi przejmuje  opiekun przewozów zatrudniany przez gminę.

   

  Informujemy także, że szkoła nie umożliwia uczniom samodzielnego chodzenia do sklepu w czasie przerw, nawet za zgodą rodziców. W czasie zajęć szkolnych, w tym również przerw, za bezpieczeństwo uczniów odpowiadają nauczyciele i dziecko ma obowiązek pozostawać na terenie szkoły pod ich opieką.

   

  Dziecko uprawnione do przewozów autobusowych zapewnianych przez gminę może, za Państwa zgodą, czasami wracać do domu pieszo lub rowerem. Decyzję tę pozostawiamy Państwu prosząc o uwzględnienie ww. przepisów ruchu drogowego oraz faktycznego bezpieczeństwa na drodze, którą dziecko porusza się do i ze szkoły (bardzo często brak tam chodnika – dziecko musi poruszać się po jezdni), wieku i ogólnej dojrzałości dziecka.

   

  Jeżeli chcą Państwo wyrazić zgodę, by Państwa dziecko dojeżdżające do szkoły autobusem mogło czasami wracać do domu pieszo lub rowerem, nie czekając na autobus, prosimy o wydrukowanie, podpisanie i zwrot do sekretariatu szkoły załączonego oświadczenia.

   

  Oświadczenie do pobrania znajduje się w rozwinięciu strony. 

   

  zobacz więcej
  Data publikacji: 22-03-2022 20:54
 • Zapraszamy uczniów klas 1-4 do udziału w konkursie piosenki angielskiej.

  Plakat szkolny Rising Stars.png

  Szczegóły w rozwinięciu strony

  zobacz więcej
  Data publikacji: 01-03-2022 09:55
 • ZMIANA PLANÓW LEKCJI od II półrocza

  Od drugiego półrocza ulegają modyfikacji plany lekcji w klasach IV-VIII. W rozwinięciu strony znajdują się plany lekcji stacjonarnych i zdalnych klas I-VIII. Plany lekcji zdalnych dotyczą klas objętych nauką zdalną w danym okresie. Na kolorowo zaznaczono lekcje odbywające się w formie wideokonferencji. 

  zobacz więcej
  Data publikacji: 02-02-2022 13:48
 • Aplikacja ochrony rodzicielskiej Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE)

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

  zobacz więcej
  Data publikacji: 02-02-2022 18:12
 • Uwaga! Zmiana Regulaminu obiadów szkolnych.

  Nowy regulamin znajduje się w rozwinięciu strony. 

  zobacz więcej
  Data publikacji: 12-01-2022 12:59
 • Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny

  Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny.jpeg

  Nasze uczennice będą miały dostęp do darmowych podpasek przez cały rok szkolny 2021/2022. Jesteśmy jedną z około 100 szkół w Polsce objętych programem Kulczyk Foundation i Rossmann „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”! W toaletach pojawiały się specjalne podajniki do podpasek. Przeprowadzimy również cykl lekcji na temat menstruacji. Dziękujemy fundacji Kulczyk Foundation oraz sieci Rossmann za szerzenie wiedzy na temat zdrowia i higieny menstruacyjnej oraz obdarowanie naszej szkoły całorocznym zapasem podpasek!

  zobacz więcej
  Data publikacji: 05-12-2021 17:12
PSP Budkowice (1).jpeg PSP Budkowice (3).jpeg PSP Budkowice (4).jpeg PSP Budkowice (5).jpeg PSP Budkowice (6).jpeg PSP Budkowice (7).jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 3

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców