Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: piątek, 29-05-2020, Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Nauka jazdy na łyżwach - lekcja pierwsza

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Zagwiździu i Publicznej Szkoły Podstawowej w Starych Budkowicach w piątek 14 listopada uczestniczyli w I części programu "Łyżwy + lodowisko = świetna zabawa" organizowanego przez WZ LZS Opole przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na opolski „Toropol” pojechała grupa 50 uczniów z obu szkół.

Na miejscu uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i pod okiem trenerów Ewy Stefaniuk i Łukasza Nowosielskiego wraz z asystentami uczyli się jazdy na łyżwach. Ćwiczenia były poświęcone nauce podstawowych kroków i pierwszych ślizgów oraz technice hamowania i asekuracji upadków. Potem uczniowie trenowali jazdę slalomem. Po wielu ćwiczeniach i wskazówkach od prowadzących przyszła kolej na to, co ucieszyło wszystkich, czyli dowolną jazdę po lodzie.

Trenerzy byli zaskoczeni bardzo dobrą techniką uczniów, którą można było zauważyć już po kilku ćwiczeniach, i ich wysoką sprawnością motoryczną. Duża grupa uczniów uczestniczących w programie jeździ rekreacyjnie na rolkach, co pomogło im szybciej opanować łyżwiarskie podstawy.

Grupa 50 uczniów do Opola udała się autokarem pod opieką Agaty Kupczyk -Kobylańskiej, Sylwiusza Kuliczkowskiego, Grażyny Kafki i Tomasza Długosza, nauczycieli PG w Zagwiździu i PSP w Starych Budkowicach.

II część programu "Łyżwy + lodowisko = świetna zabawa" już 4 grudnia, czyli Barbórka na lodzie.

Tomasz Długosz

 

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców