Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: niedziela, 19-09-2021, Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Innowacja pedagogiczna „Lekturki spod chmurki”

Realizacja tego zadania zaczęła się w czasie zdalnego nauczania, dlatego uczniowie słuchali kolejnych rozdziałów książki z audiobooków, bo nie mieli możliwości wypożyczenia książek. Następnie wykonali obowiązkowe ćwiczenia w Lekturniku - wypełnili metryczkę, opisali ulubioną przygodę i wykonali ilustrację. Później wykonali z masy solnej postacie występujące w książce. Byli to: Muminek, Mama Muminka, Tata Muminka, Mała Mi, Panna Migotka. Zadanie wymagało od nich kreatywności i zmysłu obserwacji. I okazało się świetną zabawą!

W tegorocznej edycji ważny był aspekt ekologiczny. Uczniowie uczyli się jak należy dbać o naszą planetę (obchody Dnia Ziemi - 22 kwietnia) oraz śpiewali piosenkę Ekologiczne reggae. Kolejnym zadaniem była klasowa uprawa cebuli. Każdy z uczniów z dużym zaangażowaniem pielęgnował swoją cebulkę - z niecierpliwością oczekując na pojawiające się pierwsze korzonki czy pędy szczypioru. Uważna obserwacja wzrostu roślin umożliwiła wyciągnięcie wniosków - jakie warunki są niezbędne do zapewnienia wzrostu roślinom. I nadszedł czas na ostanie zadanie projektu. Po wysłuchaniu opowiadania Mała chmurka w krainie Słońca uczniowie rozmawiali o właściwym zachowaniu się na łonie natury. Zastanawiali się, z czym kojarzy się im słońce - wykonali mapę myśli. Słońce było też głównym bohaterem wykonanej przez nich pracy plastycznej. Następnie obejrzeli filmiki o tematyce ekologicznej.

Celem tej innowacji było zainteresowanie dzieci literaturą, wzrost aktywności czytelniczej poprzez różnorodną działalność edukacyjną. Dzieci poznały trzy utwory literackie i na ich bazie wykonały szereg zadań, aby zaliczyć trzy moduły projektu. Zadania były interesujące, wyzwalały kreatywność, twórcze myślenie oraz przyczyniały się do zwiększania zainteresowania czytelniczego. Uczniowie bardzo zaangażowali się w realizację projektu, a czytanie książek potraktowali jako wspaniałą przygodę, okazję do wykonywania ciekawych zadań w gronie przyjaciół - dającą wiele uśmiechów i frajdy.

wychowawca klasy III

Anna Grzesik

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 3

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców