Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: czwartek, 20-01-2022, Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

AKADEMIA RODZICA 2021

Tegoroczne, inauguracyjne spotkanie objęło prelekcje i warsztaty przygotowane przez specjalistów na co dzień pracujących w naszej szkole. Pani pedagog, Emilia Markiewicz, opowiedziała rodzicom o tym, jak budować zdrową postawę wobec ocen szkolnych oraz samodzielność i odpowiedzialność ucznia za własną naukę; szkolna psycholog, pani Edyta Nieczypor, przedstawiła rodzicom problemy zdrowia psychicznego uczniów wskutek izolacji społecznej; dyrektor szkoły, pani Katarzyna Chimiak wyjaśniła, jaki wpływ może mieć rodzina na niwelowanie stresu szkolnego uczniów, a ksiądz Piotr Kierpal – katecheta i opiekun Samorządu Uczniowskiego – przeprowadził warsztaty pt. „Wartość człowieka - jak zobaczyć siebie z lepszej perspektywy?”

Zaproszenie na spotkanie w ramach  Akademii Rodzica przyjęło dziesięcioro rodziców. Rodzice mogli brać czynny udział w zajęciach, zadawać pytania, komentować i wyrażać własne opinie.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest na przyszły rok szkolny. Mamy nadzieję na rozwój tego rodzaju współpracy z rodzicami naszych uczniów, zwłaszcza, że potrzeba taka po stronie rodziców została zdiagnozowana w ubiegłorocznych badaniach prowadzonych w ramach ewaluacji wewnętrznej.

Oprócz corocznych spotkań, planowana jest bieżąca aktywność Akademii Rodzica na stronie internetowej naszej szkoły. Już wkrótce powstanie na niej zakładka pt. Akademia Rodzica, gdzie można będzie znaleźć ciekawe materiały, linki i informacje, których celem będzie wspieranie wychowawczej roli rodziny. Zapraszamy do lektury.

PSP Budkowice (1).jpeg PSP Budkowice (3).jpeg PSP Budkowice (4).jpeg PSP Budkowice (5).jpeg PSP Budkowice (6).jpeg PSP Budkowice (7).jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 3

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców