Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: wtorek, 07-07-2020, Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Pierwszoklasiści przyjęci w poczet uczniów

23 października 2014 r. był wielkim i ważnym dniem w naszej szkole, w szczególności dla uczniów z klasy pierwszej. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci z klasy pierwszej na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Starych Budkowicach.

Uroczystość rozpoczął przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Powitał zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców oraz uczniów.

Zaskoczeniem dla wszystkich było pojawienie się w obecności gwardzistów króla i królowej, w roli których występowali rodzice. Dzieci klasy pierwszej miały do wykonania kilka zadań w obliczu królewskiego majestatu. Za poprawne ich wykonanie, król wraz z małżonką zgodzili się na to, aby pan dyrektor dokonał pasowania pierwszaków na uczniów.

Później nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na uczniów. Dzieci po kolei, wystrojone w kolorowe birety występowały na środek sali. Pan dyrektor w asyście króla i królowej ogromnym ołówkiem, pasował każde dziecko na ucznia. Potem Wójt Gminy Murów wręczył upominki pierwszakom. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, po którym wszyscy udali się na szkolne podwórko zasadzić swoje drzewko.

Dziękuję rodzicom - aktorom oraz tym rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w pomoc przy organizacji uroczystości.

wychowawca Ewa Knaś

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców