Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: czwartek, 25-02-2021, Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

Warsztaty ekologiczne – segregowanie śmieci.

W poniedziałek 19 października odbyły się w naszej szkole warsztaty ekologiczne dla uczniów klas starszych, prowadzone przez panią Dagnę Maculewicz z organizacji Modra Sova.

Głównym celem akcji jest uświadomienie uczniom powagi sytuacji w zakresie stanu środowiska naturalnego, w związku z gigantycznym przyrostem ilości śmieci na świecie.

Śmieci widoczne są wszędzie i to nie tylko na wysypiskach lecz w lasach, w rzekach, w morzach i oceanach. Uczniowie zobaczyli wstrząsające zdjęcia pływających wysypisk śmieci po Oceanie Spokojnym o powierzchni dziesięciokrotnie większej niż Polska! Skażenie wód zagraża rybom i zwierzętom morskim. Stan środowiska powinien leżeć na sercu każdemu człowiekowi.

Sposobem działania na pomoc środowisku, w którym każdy z nas może wziąć udział, jest segregacja śmieci i odpadów, umożliwiająca recykling czyli odzyskiwanie i ponowne wykorzystanie odpadów komunalnych. Ważna jest także kwestia ograniczenia nadmiernego wykorzystywania jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych.

Uczniowie opowiadali o tym w jaki sposób segregują odpady w swoich gospodarstwach domowych.

Warsztaty zakończyły się omówieniem zasad segregacji śmieci w zależności od materiałów, rozdzielania opakowań składających się z różnych materiałów oraz praktycznym segregowaniem śmieci (wydrukowanych na karteczkach) i wrzuceniem ich do pojemników oznaczonych odpowiednimi kolorami.

 

Ernest Malik

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców