Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: poniedziałek, 26-09-2022, Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Absolwent PSP w Starych Budkowicach Mateusz Hadasz po raz trzeci został laureatem Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej – ŻAK

 

Organizatorem odbywającego się co roku Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej – ŻAK jest Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu wraz z Kuratorium Oświaty w Opolu. Jego celem jest popularyzowanie wśród uczniów znajomości Pisma Świętego oraz inspirowanie uczniów do kształtowania postaw mających na celu pogłębienie własnej wiary w oparciu o Pismo Święte i nauczanie Kościoła. Konkurs przeprowadzany jest w formie pisemnej w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i finałowym (diecezjalnym). LAUREATEM konkursu jest uczestnik etapu finałowego, który w finale uzyskał co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia. Podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród, dyplomów i podziękowań odbywa się podczas uroczystej gali, w której uczestniczą wszyscy laureaci konkursu wraz ze swoimi katechetami oraz biskup opolski, władze miasta Opola i opolski kurator oświaty.

Absolwent naszej szkoły – Mateusz Hadasz uzyskał taki tytuł w roku 2017, 2018, 2020, a roku 2019 zdobył tytuł finalisty. W każdym roku szkolnym konkurs odbywa się pod innym hasłem - ma inny temat. Mateusz zdobył więc przez te cztery lata wiedzę, której nie powstydziłby się niejeden katecheta. Edycje, w których brał udział, miały następujące tematy: „Świadectwo wiary w Chrystusa” (2017); „Słowo Boże i dziedzictwo ojców – Opolska Katedra” (2018); ,,Święta Anna - patronka diecezji opolskiej” (2019); „Św. Jan Paweł II – pasterz i przyjaciel młodych” (2020).

 W tym roku szkolnym Mateusz w finale zajął bardzo wysokie piąte miejsce. W konkursie co roku startuje ponad 1000 uczniów naszego województwa. Tytuł laureata uzyskuje zazwyczaj kilkanaście osób. Jestem naprawdę dumna z mojego ucznia i z przyjemnością przypomnę mu słowa ks. Jerzego Kostorza, dyrektora Wydziału Katechetycznego z gali w roku 2017: Myślę, że dzisiaj spotykam tutaj właśnie takich zielonych krasnoludków. Wokół wszystko jest różowe, wszyscy są tacy sami, a wy jesteście inni, bo wy chcecie czegoś więcej. Jesteście ludźmi z pasją, robicie coś więcej, staracie się, uczyć, przygotowujecie, wykorzystujecie wasze talenty. Chcę życzyć wam, abyście potrafili pośród tego różowego świata być całkiem zielonymi krasnoludkami, żebyście zawsze chcieli czegoś więcej. Ja też życzę Ci tego z całego serca, Matuszu.

katechetka Maria Kryś

PSP Budkowice (1).jpeg PSP Budkowice (3).jpeg PSP Budkowice (4).jpeg PSP Budkowice (5).jpeg PSP Budkowice (6).jpeg PSP Budkowice (7).jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 3

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców