Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: poniedziałek, 26-09-2022, Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

To był niezwykły rok szkolny

  Jakie było zdalne nauczanie? Na pewno trudne, bo nowe, nigdy wcześniej nie przećwiczone na taką skalę, dla wielu męczące i uciążliwe, choć … niezupełnie pozbawione zalet.

   Na temat wad i zalet zdalnego nauczania mieli okazję wypowiedzieć się uczniowie klasy szóstej podczas zajęć z wychowawcą.

  Uczniowie narzekali na brak bezpośredniego kontaktu z kolegami i nauczycielami, długie godziny poświęcane na naukę, obniżoną motywację, problemy ze skupieniem uwagi na nauce, brak ruchu, brak możliwości wyjechania, czy nawet wyjścia dokądś, naglące terminy, brak wolnego czasu. Dostrzegali jednak również pozytywne strony nowej sytuacji, w której się znaleźli : możliwość wyspania się, pomoc członków rodziny, dłuższy czas spędzany z rodziną, różnorodność nowych narzędzi służących nauce, które poznali w okresie zdalnego nauczania. Niektórzy, w przeciwieństwie do swoich kolegów, pisali, że mają więcej czasu dla siebie, np. na czytanie komiksów i oglądanie filmów i, że w domu mogą się lepiej skoncentrować, niż w szkole. Byli też tacy, którzy doceniali fakt, że „nie muszą ładnie wyglądać” i „mogą siedzieć przy grzałce”. Brak konieczności codziennego pakowania plecaka okazał się kolejną zaletą zdalnego nauczania, tak samo jak …zdrowsze odżywianie dzięki domowej kuchni. Generalnie, większość uczniów doceniła to, że mogli uczyć się we własnym tempie i mieli dużo swobody w organizowaniu sobie dnia.

Katarzyna Chimiak

 

   

PSP Budkowice (1).jpeg PSP Budkowice (3).jpeg PSP Budkowice (4).jpeg PSP Budkowice (5).jpeg PSP Budkowice (6).jpeg PSP Budkowice (7).jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 3

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców