Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: piątek, 10-07-2020, Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Terenowy Turniej Ekologiczny w Krogulnej

Uczestnicy mieli do pokonania wyznaczoną trasę prowadzącą pomiędzy stawami. Na trasie rozmieszczono 6 punktów tematycznych, gdzie uczniowie mogli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony przyrody, biologii, geografii oraz ekologii. Sprawdzano wiedzę między innymi z rozpoznawania gatunków zwierząt, roślin, nazywania ryb słodkowodnych, ptaków, wiadomości na temat opolskich parków krajobrazowych, zagadnienia geograficzne. Wymagania często wykraczały poza zakres podstawy programowej z przyrody, np. określanie azymutu. Nasi uczniowi wykazali się wysoką wiedzą. Na większości stanowisk odpowiadali świetnie. Nieco problemów napotkali podczas rozpoznawania gatunków ptaków z użyciem lornetek i lunety. Na tym stanowisku stracili sporo punktów. Ostatecznie zajęli bardzo dobre piąte miejsce. Na mecie czekała na nich niespodzianka w postaci przejażdżki po stawie łodzią motorową. Organizatorzy zapewnili również ciepły poczęstunek. Na koniec wręczono wszystkim drużynom dyplomy oraz cenne nagrody. Statuetka „Stobrawski Ekolog” powędrowała tym razem do szkoły w Wąsicach.

Konkurs zorganizowano na bardzo wysokim poziomie zarówno pod względem merytorycznym jak i organizacyjnym. Udział w turnieju był dla uczniów świetną okazją do wykazania się swoimi umiejętnościami, zweryfikowania wiedzy w praktyce oraz poprzez porównanie się z innymi uczestnikami, ale także niepowtarzalną okazją do obcowania z piękną naturą. Mogli zobaczyć gospodarstwo rybackie, a także popatrzyć w oczy dorodnym sumom, szczupakom i oczywiście karpiom. Jest to także mobilizacja do dalszej pracy.

Więcej na temat konkursu oraz galeria zdjęć – na stronie Stobrawskiego PK

 

Zenona Czwojdzińska

nauczyciel przyrody w PSP w Starych Budkowicach

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców