Ikona WCAG
Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: środa, 23-08-2017, Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży

Archiwum

 • Aktualności 2015/2016

  zobacz więcej
  Data publikacji: 04-10-2015 21:18
 • Aktualności 2014/2015

  zobacz więcej
  Data publikacji: 28-08-2014 18:43
 • Zakończenie roku szkolnego szkolnego 2013/2014

  Zakończenie roku szkolnego w Starych Budkowicach (31).jpeg

  Zakończenie roku to czas podsumowań i wyróżnień. Nadchodzi moment zasłużonego wypoczynku, ale także zbierania plonów dziesięciomiesięcznej, ciężkiej pracy. Gratulujemy wszystkim uczniom ich małych i dużych sukcesów, bo czasem tylko my sami wiemy, ile wysiłku, samozaparcia i wytrwałości potrzeba, by pokonywać swoje słabości i stawiać kolejny mały kroczek. Wielu uczniów otrzymuje za to piątki i szóstki oraz oklaski na uroczystej akademii. My składamy gratulacje wszystkim, którzy wygrywali walkę z lenistwem, nie zniechęcali się niepowodzeniemi i mają poczucie dobrze spełnionego obowiązku. Jesteśmy z Was dumni. 

  Nauczyciele 

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • Pożegnanie Szóstoklasistów

  Gala BUDKOWICKIE OSKARY (1).jpeg

  Postanowiliśmy na wzór amerykańskiej Akademii Filmowej przyznać żegnanym z żalem uczniom klasy VI nagrody o nazwie BUDKOWICKIE OSKARY i wręczyć je naszym koleżankom i kolegom. Zadecydowaliśmy przyznać nagrody w 17 kategoriach, czyli wszystkim naszym abiturientom. BUDKOWICKIE OSKARY nie błyszczą tak, jak filmowe Oskary, nie wiążą się też z nimi żadne korzyści. Jednak ci, których postanowiliśmy nimi wyróżnić, mogą być pewni, że osiągnęli coś równie cennego – dzięki cechom osobowości i sposobowi bycia na bardzo długi czas pozostaną w naszej pamięci. Każdy z szóstoklasistów jest wyjątkowy, każdego za coś lubimy, każdego z jakiegoś powodu zapamiętamy.

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • Nasi Szóstoklasiści powiosłowali w dal ....

  Szóstoklasiści z PSP w Starych Budkowicach na spływie kajakowym (4).jpeg

  Ostatnie dni nauki szkolnej są zwykle okazją do wspólnych wypadów i imprez integracyjnych podsumowujących spędzony razem rok szkolny. Szóstoklasiści ze Starych Budkowic, na zakończenie nauki w naszej szkole, postanowili sprawdzić się jako grupa na szlaku wodnym spływu kajakowego rzeką Budkowiczanką.

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • Obchody 75. rocznicy powstania Publicznej Szkoły Podstawowej w Starych Budkowicach

  Szkolny Dzień Teatru w PSP w Starych Budkowicach (7).jpeg

  Rocznica powstania szkoły to święto wszystkich, którzy ją budowali w sensie dosłownym oraz w sensie przenośnym - dyrektorów, nauczycieli, pracowników, ale także uczniów i ich rodziców. Pamiętając o tym, że szkoła nie może istnieć bez swojej historii, tradycji i ludzi, którzy ją tworzyli, 4 czerwca 2014 roku postanowiliśmy uczcić to święto, prezentując talenty uczących się w niej dzieci, absolwentów i przyszłych pierwszoklasistów. Na Szkolny Dzień Teatru zaproszony został Wójt Gminy Murów oraz Pani Sekretarz, wszyscy rodzice uczących się w szkole dzieci, a także emerytowani dyrektorzy, nauczyciele.

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • Realizacja projektu „Fascynujący Świat Nauki i Technologii” w PSP w Starych Budkowicach

  W leśnym skarbcu.jpeg

  Projekt prowadzony przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu w imieniu Zarządu Województwa Opolskiego jest wsparciem dla nauczycieli w realizacji podstawy programowej. Dzięki współpracy wielu instytucji oraz wykorzystaniu szerokiego spektrum metod nauczania kształci u uczniów umiejętność uczenia się, kompetencje osobowe i interpersonalne, kreatywność i innowacyjność, twórcze wyrażanie idei, doświadczeń i uczuć. Na jego realizację składają się wyjazdy edukacyjne, zajęcia w instytucjach kultury i ośrodkach akademickich, a także zajęcia pozalekcyjne w szkole prowadzone z wykorzystaniem metod aktywizujących. W Publicznej Szkole Podstawowej w Starych Budkowicach funkcjonuje 5 grup projektowych realizujących przeróżne zadania zarówno z modułu: matematyczno - przyrodniczego, jak i humanistycznego.

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • Wycieczka do Warszawy

  Wycieczka do Warszawy uczniów z PSP Budkowice (28).jpeg

  W czwartek 15 maja 2014r.  punktualnie o godzinie 6.00 uczniowie klas IV – VI wraz z wychowawcami i przewodnikiem opuścili Stare Budkowice. Autobus odjechał w kierunku Warszawy. Zapowiadał się pochmurny deszczowy dzień.

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • Konkurs recytatorski w języku niemieckim

  IMG_1836.jpeg W 2014 roku po raz dwudziesty Towarzystwo Społeczno- Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim zorganizowało Konkurs Recytatorski w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję”. Naszą szkołę w eliminacjach rejonowych, które odbyły się w Samorządowym Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie reprezentowały dwie uczennice klasy IV Weronika Balas i Agnieszka Dydzik oraz uczennica klasy VI Magdalena Malik. 

  zobacz więcej
  Data publikacji:
 • Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

  Dnia 5 maja w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 maja przygotowany przez uczniów klasy IV pod kierunkiem wychowawcy, pani Grażyny Kafki. Niósł on ważne przesłanie dla młodych Polaków, uświadamiając uczniom, że aby być dobrym patriotą, należy przede wszystkim znać historię własnego kraju. Oprócz tego należy interesować się sprawami państwowymi. Trzeba nie tylko oczekiwać, ale i dawać. Należy brać czynny udział w życiu państwa, strać się rozwiązywać nie tylko własne problemy, ale i krajowe.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 05-05-2014 22:48
1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg laureatki.jpeg szkola1.jpeg szkola2.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Sołectwo Zagwiździe

logo_animowane.gif