Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: wtorek, 07-07-2020, Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

W pracowniach i laboratoriach Uniwersytetu Opolskiego


W pracowniach i laboratoriach Uniwersytetu Opolskiego, wyposażonych w nowoczesny sprzęt i przyrządy do doświadczeń, uczniowie mogli w sposób aktywny badać otaczający ich świat. korzystając w pełni ze swoich talentów, wiedzy i możliwości. Pracownicy naukowi mieli okazję pokazania uczniom bogactwa świata nauki.
W ramach zadania zaplanowano dla uczniów klas IV-VI cykl zajęć w formie wykładu z pokazem  z zakresu nauk ścisłych na temat:

  • „Od alchemii do chemii współczesnej”
  • „ Fizyka jest wszędzie”
  • „ Motoryzacja a środowisko”
  • „Ciekawostki z wnętrza ziemi”

i z zakresu nauk humanistycznych na temat: „Szukamy innych cywilizacji”.

Wszyscy uczestnicy zostali powitani przez rektora uczelni, złożyli ślubowanie i otrzymali teczki studenta wraz z materiałami i notatnikiem. Wykładowcy, zwracając się do uczniów, używali zwrotu „proszę pani, proszę pana” i naprawdę bardzo starali się pokazać dzieciom, że nauka jest fascynująca. Oprócz wspaniałej przygody z nauką dla uczestników przygotowano drugie śniadanie, obiad i upominki.

Tak o zajęciach wypowiadali się nasi uczniowie:

„ Na uniwersytecie było bardzo miło, ale najbardziej podobało mi się, jak pan zabrał nas do laboratorium i nawet udało się spełnić kilka marzeń, bo tam: wybuchało, wylewało się i śmierdziało i dostaliśmy teczki i długopisy.”

Patrycja Bieganowska

„Na Uniwersytecie Opolskim bardzo mi się podobało. Nauczyła się wielu nowych rzeczy, które na pewno kiedyś mi się przydadzą. Najfajniej było na fizyce, gdzie mieliśmy sobie wyobrazić, że jesteśmy w parku, potem w wesołym miasteczku, aż rozpętała się burza. Chciałbym pojechać tam jeszcze raz, chociaż na pewno będę tam studiować.”

Wiktoria Janas

„Zajęcia były fascynujące i ciekawe, a nauczyciele bardzo mili. Był pyszny obiad i podarunek na drogę. Bardzo mi się podobały maskotki, czyli pisklę i sowa. Uniwersytet Opolski był bardzo duży i miał piękne wnętrza, a jego historia była ciekawa i hymn też był cudowny. Tak ogólnie było wspaniale. Chciałabym pojechać tam jeszcze raz.”

Patrycja Sternicka


 

   

   

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców