Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Starych Budkowicach
Dziś jest: czwartek, 28-05-2020, Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych rozpoczęliśmy wspólnym spotkaniem wszystkich uczniów w sali językowej, gdzie poznaliśmy historię tego święta, sposoby obchodzenia go w całej Europie oraz wyczerpaliśmy bodaj wszystkie odpowiedzi na pytanie „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”. Następnie nasi uczniowie wzięli udział w „Wielkim turnieju wiedzy o krajach i językach”, który udowodnił, że mają na ten temat sporą wiedzę, wymagającą jedynie ugruntowania. Kolejnym punktem na liście czwartkowych atrakcji był „Muzyczny quiz językowy” dla klas IV-VI, w którym uczniowie sprawdzali swoje „językowe ucho” starając się rozróżnić języki świata. Honorowy tytuł Wielkiego Znawcy Języków Obcych zdobyła Agnieszka z klasy V. W tym samym czasie młodsi uczniowie kolorowali flagi różnych państw europejskich oraz uczyli się powitań w językach tych krajów.

Rozbawienie starszych uczniów „Muzycznym quizem językowym” nadspodziewanie łatwo zamieniło się w skupienie, które potrzebne im było do kolejnego zadania. Polegało ono na artystycznym odwzorowaniu charakterystycznych dla Niemiec i Wielkiej Brytanii budowli (klasy IV i V) oraz na przygotowaniu transparentów i szalików na zaplanowany na zakończenie tego nietypowego szkolnego dnia mecz „Niemcy- Anglia”. Wyniki ich starań były imponujące, o czym świadczy wystawa prac zorganizowana na parterze budynku naszej szkoły. A wspomniany wcześniej mecz przyniósł mnóstwo emocji zarówno zawodnikom (przedstawicielom klas IV-VI powołanym przez pana Tomka do składów reprezentacji narodowych Niemiec i Anglii), jak i kibicom, którzy z pełnym zaangażowaniem dopingowali obie drużyny. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla zespołu angielskiego.

W obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych zaangażowały się również dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej. Wzięły one udział w happeningu zorganizowanym przez szkołę w Prószkowie, który zjednoczył 27 szkół Opolszczyzny w zadaniu polegającym na stworzeniu długich sznurów papierowych żurawi wykonanych techniką origami, symbolizujących nasze poparcie dla idei pokoju na świecie.

Organizatorki obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole, panie Kornelia Bursy i Katarzyna Chimiak, dziękują wszystkim nauczycielom, którzy wsparli je swoją pomocą w tym dniu. Dziękujemy także dzieciom i ich rodzicom za przygotowanie strojów. Mamy nadzieję, że czwartkowe wydarzenia jeszcze bardziej zmotywują naszych uczniów do nauki języków!

 

 

1.jpeg 10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg 17.jpeg 18.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
<./div>
 
 
 
 

 

Polecamy:
e-dziennik

Bawimy się i uczymy
blog klasy 2 

Dziecięca Politechnika Opolska

Gmina Murów

Kuratorium Oświaty w Opolu

OKE Wrocław

Rada Rodziców